aktualizováno: 07.09.2017 16:32:57 

Victoria Bohemis

 

Novinky

 Zde se s Vámi podělíme o Všem zajímavém, co se u nás děje. 


17.9.2016 

Náš Assa (Issa) měl první úspěšné krytí. Viz foto vrhu níže.

Z tohoto vrhu jsem si vzala pejska, který je nejvíce podobný Issáčkovi. Je mu podobný nejenom v exteriéru (jen bohužel nemá ocas), ale i povahu má stejnou (klidnou a pohodovou). Je velice šikovný, má vrozený aport a nebojí se vody.

VRH:                                                         

     


15.9.2016 Foto z dnešního dne

  

  

  

 

 


8.5.2016  Klubová výstava KBO Konopiště

    

   

   

   sa

 Assa Bohemis Victoria: třída pracovní - VD 1

Barcarolle Bohemis Victoria: mezitřída - V1, CAC, KV, BOS

Augia z Mackovy hory: třída veteránů - V1, BOV - feny

Výstava proběhla netradičně u parkoviště u restaurace Stará Myslivna, pod hrází konopišťského rybníka. Den byl jak malovaný. Kromě představení v kruzích ve svých třídách, se ještě Augie představila jako parťačka v soutěži Dítě a pes, kam byla zapůjčena.

Celodenní cvrkot bedlivě pozrovala zvěř z místní obůrky a celodenní výstavní "maraton" jsme zakončili posezením ve Staré Myslivně.


21.01.2016 Tak nám konečně nasněžilo

  

   

   

 


2.10.2015  Bylo, nebylo, co se u nás zajímavého událo :)

Výstavy: BO:

                Barcarolle Bohemis Victoria

10.5.2015 KV Konopiště - třída mladých - V 1

26.9.2015 SV Milevsko - třída mladých - VD 1 (bohužel byla zdravotně indisponována, protože se den před tím vykoupala v řece, nastydla na ocas a problém se plně projevil až při předvádění v kruhu, kdy chodila jako by jí někdo právě načutnul do zadnice )

               

                Assa Bohemis Victoria

10.5.2015 KV Konopiště - třída pracovní - V 1

26.9.2015 SV Milevsko - třída pracovní - V 1, CAC

                

                Augia z Mackovy Hory

26.9.2015 SV Milevsko - třída veteránů - V1, BOV, Nejlepší veterán výstavy

               

 

Také jsme si opět letos vyrazili zanatáčet: Jeden snímek z dnešní doby a jeden opět historický:

   

  

 


8.2.2015 Pár snímků z dnešní sněhové "nadílky".

  

  

  

 

Každým dnem je vidět, jak nám štěňátka postupně dorůstají do velikosti dospělých. Na prvních snímcích je Bárnýsek a Baruška, na ostatních "stará garda" - Růženka Augia a Issa :) .


22.1.2015     Chance, aneb stáje bojujeme

Níže jsme Vás seznámili s problémem, který nastal na konci listopadu. Dnes, po téměř 2 měsících můžeme s jistotou říct ... ještě jsme zdaleka nevyhráli :( .

Po několika týdnech ježdění na každodenní převazy a injekce do Kbel, se ale situace natolik stabilizovala, že nyní jezdíme na kontroly pouze občas. Jinak převazujeme doma, sami, každý 3. den a antibiotika vesele baštíme s celou nožičkou párku, jako by se nechumelilo.

Je pravdou, že se Chance tváří celou dobu při převazu, že jí tím rušíme, ba přímo obtěžujeme. Někdy nás se zájmem sleduje, jindy naprosto neurvale bojkotuje naše snahy tím, že si prostě položí hlavu a normálně "hnípe" :) .

Nicméně se vrací alespoň do části postižené nohy cit, takže když jí lechtáme, tak nám nohou normálně cuká a kope, což zezačátku nedělala. Když jí obvazy sundáme, začne si nohu protahovat a kroutí s ní, jako by jí tam ani nic nechybělo.

Jinak některé ranky se již plně zhojily, ale ta největší se bude ještě hojit dlouho. Zatím máme pořád 1 prst téměř oddělen, ale i to pomalilinku zarůstá. Z vrchu už se začíná stav lepšit, ale pořád máme odhalenou šlachu. Kosti a ostatní šlachy již z větší části zarostly.

Aby toho nebylo málo, ve výčtu problémů je pro ní nezvyklý nedostatek pohybu (a tím obrovské přebytky energie) a nakonec se nám ještě začala hárat, takže udržet jí nyní v relativním klidu, je téměř nesplnitelný úkol.

Na druhou stranu, nemá tendenci si nohu okusovat a trhat z ní obvazy, takže jsme již 3 týden bez "trychtýře" na krku.

                                                                                                                                                                                  "revizorka práce"

                                                                                                                fuska na doma                                      "operační sál"

 

bez igeliťáku ven ani na krok


 18.12.2014

 


2.12.2014           Chance

Dne 29.11.2014 se nám při práci v terénu zranila Chance (IS) . Díky její tvrdé povaze na sobě ale nedala nic znát, což se jí bohužel vymstilo. Z banálního úrazu (propíchnutí nejspíš dlouhým hřebíkem) se do rána stal boj o její život a následně o nohu.

Prvním zjevným příznakem úrazu byl teprve nepřehlédnutelný obrovský otok pravé zadní končetiny po celé její délce. Fena do té doby vůbec nezakulhala a vpich se ztratil v bujné srsti, proto jsme o ničem nevěděli.

Po následné zevrubné prohlídce a promačkání nohy se vyřinulo ze skrytého místa vpichu, v prostřed tlapky, cosi nepopsatelně zapáchajícího.

Ihned jsme fenu naložili a odvezli do jediné, v té době fungující, veterinární kliniky, kde nám fenu po telefonické dohodě, slíbili ošetřit. Což byla další naše chyba.

Na veterinární klinice MVDr. Herčíka nás převzal milý, leč mladý doktor. Zřejmně díky své nezkušenosti, toto zranění podcenil. Ránu pouze zevrubně prohlédl, nohu  zvenčí opláchl a bez další revize hloubky zranění, jí nohu hermeticky zavázal do neprodyšného, pogumovaného obinadla. Naštěstí ale píchl feně širokospektrá antibiotika.

Druhý den ráno, se pro neskutečný zápach, skoro nedalo projít bytem. Tím, že noha i přes zavázání otekla ještě jednou tolik, bylo nám hned jasné, že je vše špatně. Okamžitě jsme obvazy sundali a to co se na nás vyřinulo ... jedním slovem FUJ! Navíc noha slyšitelně bublala a praskala a začaly odpadávat kusy srsti i s kůží.

Naštěstí nás napadlo zavolat našemu kamarádovi MVDr. Petru Březinovi do Tábora, kterého se nám již podařilo telefonicky sehnat. Po popsání nastalé situace nás okamžitě zkontaktoval se svým bývalým spolužákem MVDr. Vladimírem Lukášem z Kbel. Což bylo pro nás sice trošku z ruky, ale jinou možnost jsme po velmi špatné zkušenosti neviděli.

Pan doktor se nás okamžitě ujal, ale po shlédnutí situace nám nedával velkou naději na přežití feny, natož, na záchranu, či vyléčení nohy. Fena byla zasažena otravou krve, třaskavou snětí a velkou nekrózou až po koleno.

Okamžitě nasadil intenzivní záchrannou léčbu - 1. otevření a v rámci možností co nejdůkladnější očištění a okrájení zasažených tkání 2. kombinací zevních i vnitřních širokospektrých antibiotik 3. záchranná injekce roztoku s pavoučím jedem 4. krytí na rány s uhlíkem a dalšími hojivými složkami 5. pevný, ale vzdušný obvaz.

 

1. vyfocený snímek - asi 3. převaz


07.11.2014

Tréning aportů u IS i BO - foto: ZDE


25.10.2014

Dnes jsme se zúčastnili s Assou B.V. úspěšně podzimních koušek ohařů v Blevicích (OMS Kladno) - 1. cena - 260 bodů - Splněna zkouška lovecké upotřebitelnosti.


11.10.2014

Proběhla speciální výstava plemen sdružených v Klubu bretaňských ohařů. Jako již tradičně při příležitosti Oslav dne Svatého Huberta v areálu a okolí premonstrátského kláštera v Milevsku.

Posuzování přijala p. Hana Ahrens /A/ .

BARCAROLLE Bohemis Victoria - třída štěňat - VN 1

ASSA Bohemis Victoria - třída pracovní - V1, CAC, VSV

  

    

    

    

 


 07.10.2014 Na konci září jsme se zúčastnili natáčení historického filmu na hradě Kost.

Ve složení BO: Augia, Argus, Assa (Isák) a IS: Chance a Chica (Růženka).

vlastní snímky

      

snímky z alba p. Ctirada Cirkovského:

     

 


6.9.2014 Zúčastnili jsme se Memoriálu Josefa Luxe na Konopišti.

Výsledky BO: Augia z Mackovy hory - 212 bodů - 1. cena, celkově 9. místo 

                       Assa Bohemis Victoria - 180 bodů - 3. cena, splnil tím základní podmínky nutné pro udělení pracovního certifikátu.

 

   

   

  

snímky od ostatních účastníků 


6.8.2014  Doplnění:

Dne 24.4.2014 splnil BO Assa Bohemis Victoria ("Issa") věškeré předepsané podmínky a stal se oficiálně chovným psem (RTG DKK A/A = 0/0) v plemenné knize ČMKJ.

 


17.6.2014   Po delší odmlce se musíme pochlubit hned několika úspěchy po stránce výstavní u našich hafanů

 

24.5.2014 NORD BOHEMIA CANIS Litoměřice - mezinárodní výstava psů

 

BO: Assa Bohemis Victoria - mezitřída

V1, CAC, BOB, CACIB (+ CAC ČMKU)

/rozhodčí: pan ING. JOSEF JURSA, CSc. (SK)/

 

IS: Chica Bohemis Victoria - třída otevřená

V2, res. CAC, res. CACIB

IS: Chérie Bohemis Victoria - třída otevřená

VD3

/u obou IS rozhodčí: pan VÁCLAVÍK M.(CZ)/

 

15.6.2014 KLUBOVÁ VÝSTAVA ČPSK Veltrusy

 

IS: Chica Bohemis Victoria - třída otevřená

V1, CAC

IS: Chérie Bohemis Victoria - třída pracovní

V3

/rozhodčí: paní Lisette Delvaux-Crauwels (B)/

 

Bohužel jsme byli na obou akcích bez fotoaparátu, tudíž, když náhodou někde objevíme snímky jiného autora, tak zde zveřejníme.


3.6.2014 Krytí Augie a Artura bylo úspěšné

Dnes se narodila štěňata: 1 pes - černo-bílý, 3 psi - bílo-oranžoví a 1 fenka - bílo-oranžová

Foto : ZDE


31.3.2014

Dnes proběhlo krytí Augičky s Arturem ze Samoty Nouzov

TAN, ZV I.c, PZ I.c, SVP I.c, LZ II.c, VZ II.c.

V1, CAC

Tak třeba se teď po malé odmlce zase podaří :)

 


PF 2014


říjen 2013   Opět započala dlouhoočekávaná honová sezóna, do které se letos budou konečně zapojovat i Chérie a Chance a možná i Isáček.


 

Dne 21.9.2013 se v areálu premonstrátského kláštera v Milevsku konala tradiční speciální výstava Klubu bretaňských ohařů (KBO) a plemen v klubu sdružených. 

V tento den se na stejném místě konaly oslavy ku příležitosti svátku Sv. Huberta , zakončené večerní troubenou a zpívanou svatohubertskou mší a jako třešničkou na dortu, tradičním ohňostrojem. Celý den byl nabitý mnoha akcemi, včetně přehlídky loveckých plemen dle tříd F.C.I., kde se mohla předvést i plemena, která nebyla vystavována.

Spolu s tradiční výstavou KBO se hned vedle konala klubová výstava Beauceron klubu. Vše bylo velice dobře zorganizováno a dokonce i počasí nám vyšlo vstříc a chvilková přeprška pouze pročistila vzduch.

Z oslav jen malý přehled konaných ackí: myslivecké signály v provedení trubačů OMS Písek, prezentace loveckých dravců,ukázka vábení jelenů, přehlídka trofejí, výstava obrazů s loveckou tématikou, 9. Milevské bienále duchovní hudby (Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, dirigent Jaroslav Vodňanský, sólistka Pavla Tesařová a Milevský smíšený sbor, sbormistr Anděla Maršálková),střelecká soutěž o pohár starosty města Milevska, ... .

Výstavy KBO jsme se zúčastnili s Assou - V1, CAJC, BOJ a jeho bratrem Argusem - VD.

Na přehlídku plemen jsme dovezli po dohodě s pořadateli jednu z našich IS - Chica Bohemis Victoria (Růženka), která se také velmi ochotně předvedla :) Viz foto níže:

 

   

 Klášterní bazilika       Slavnostní zahájení Výstavy KBO a BK       Sbor pořadatelů a rozhodčích

     

                                                                              Argus                                         Assa

   

 s rozhodčím             Růženka odpočívá             s p. Ivou            Růženka v kruhu

p. Petrem Bubou                                             Bartizalovou

   

 přehlídka plemen - předvádění Irského         sólistka Pavla               9. Milevské bienále duchovní hudby         Svatohubertská mše

červenobílého setra                                         Tesařová (14 let)

 

                                                                     kázání br. Nepomukem                      ohňostroj

Velký dík patří všem, co se na pořádání takové to akce podíleli a v neposlední radě i všem milevským premonstrátům.


7.-8.9.2013

V těchto dnech jsme se zúčastnili na Pardubicku v Horních Ředicích Memoriálu Josefa Luxe a T.A.N.

M.J.L. jsme se zúčastnili s Chérií a Chancí (IS) a obě shodně získaly 208 bodů s výslednou klasifikací v I. ceně a T.A.N. zkoušce byl podroben Assa (BO) - výsledek - obstál.

Obě soutěže byly pěkné, jako ostatně celý víkend a i když se zvěř schovávala, dala se s trochou štěstí najít.

Jeden snímeček z kempu - byla s námi i Chica (IS), ale ta se bohužel pro pozdější přihlášení nevešla do silně obsazené startovní listiny, bohužel ani jako náhradník. 

 


Dnešní den jsme nafotili mnoho fotografií našich psů a ubytovanců a zde přinášíme malilinkatou ochutnávku, zejména momentek: 

 

   

Hni se a já tě kousnu !!!                                        "Tydýt"                          Sběratelé jablek

 

  

A co takhle si raději zazpívat?!              Trhni si i s tim foťákem !                  Poupě mezi růžemi

 

 

Argýsek přišel na návštěvu

 

   

                    pštros                                          větrák                                               gymnastka                                        

 


9.-10.8.2013 Již plně začala sezóna "schánění" v okolí bažantnice Konopiště.

                   (Schánění = zahánění vylétnuvších bažantů, zpět do bažantnice.)

     Foto : ZDE


13.5.2013 Pár snímků z pravidelného vyhánění zvěře z polních úseků, před sekáním těchto polí.

Jedná se o důležitou, i když někdy poměrně náročnou práci v polním terénu.

Náročnost se zvyšuje malým vzrůstem psa a velkou krytinou polí. Proto čím menší pes, tím se musí omezovat velikost pracovního úseku.

Protože je ale polí veliká plocha, obvykle do terénu bereme všechny psi a po skupinách procházíme určené části polí.

Tato práce se ale nedá absolutně zvládnout v jednom člověku a s jedním psem, proto zde i psi paní Lenky Svobodové.

Nicméně psi tato práce velice baví a zvyšuje se tím jejich kondice.

Předchází se tím škodám jak na zvěři, tak i případně na zemědělských strojích.

Psi mají za úkol zvěř v rozsáhlém poli najít a "vytlačit" jí do bezpečí, ne jí štvát, či dokonce lovit.

    

    

    

    

 

 


12.5.2013 Proběhla KBO výstava - Konopiště 2013

Účastnili jsme se:

Assa Bohemis Victoria - ve třídě mladých - výsledek V1, CAJC

Augia z Mackovy hory - ve třídě pracovní - výsledek V1, -

Duna - ve třídě veteránů - výsledek V1, BOV

Ve třídě mladých se také předvedl bratr Assy, z našeho chovu - Argus Bohemis Victoria - maj. p. Iva Bartizalová - výsledek VD3

Celkově proběhla výstava velice dobře, bylo hojně vystavovatelů a k vidění byla i v České republice velmi raritní plemena.

Nakonec se i počasí umoudřilo a přes hlášené dešťové přeháňky bylo po celou dobu pěkné počasí. 

 

Zde jsou k nahlédnutí fotografie z posuzování pouze našich psů - fotografie autoři -  Jitka Dušková + p. Zuzana Hodová

Zde je výběr fotografií z posuzování v kruhu KBO - všechna plemena - Jitka Dušková

Zde jsou fotografie od Agáty Štveráčkové - také komplet výstava


22.4. - 27.4.2013 Proběhl Mezinárodní FT - Bruntál 2013 - typ letní.

Dne 24.4.2013 jsme se s Augií z Mackovy hory zúčastnili velice úspěšně ve Svobodných Heřmanicích MEZINÁRODNÍHO FIELD TRIALS, letního typu /IFT type été solo/ spécial epagneul breton se zadáváním titulů CACIT a CACT s celkovým výsledkem Exc. 2 se získanými tituly res. CACT a res. CACIT ve velké mezinárodní konkurenci.

Také jsme si mohli díky kvalitním možnostem zacvičit ve zvěři s ostatními psy.

Zde je pár snímků z celé akce, včetně tréningu:

    

   

     

   

  

 Bruntál 2013 a dění kolem něj k přečtení: ZDE


14.5.2013  Postupně budou doplněny fotografie a výsledky z akcí kterých jsme se zúčastnili.


22.12.2012

                                                                           


12.7.2012

Dnes v noci se narodila štěňata Augii - vrh I (i)

5 pejsků

   

   

Více fotografií :

rajče


15.5.2012 

Dneska po 4 letech proběhlo krytí Augičky a Torra z Taranky.

(V1, CAJC, BOB TAN, ZV I.c nos 4, PPH I.c nos 4, BH I.c 0/0) 

Pokud se vše vydaří, měla by vzniknout nová pracovně i exteriérově špičková linie BO.


13.5.2012 

Augička se zúčastnila úspěšně klubové výstavy na Konopišti, vedena mojí kamarádkou Lenkou Svobodovou

DĚKUJEME !


6.5.2012  Novomlýnské derby

 

     

  Venčící pauza při cestě na derby                    zahajovací nástup                                   krásné prostředí                            slavnostní závěrečný nástup

    

         Taky se na nás dostalo : všechny 3 se umístily v 1. ceně: Chance 225, Augia 224 a Chérie 222 bodů

Augie posudek:

  

 


4.4.2012               


21.2.2012  Vytvořena nová sekce Naše odchovy


13.3.2012    VÍTÁNÍ JARA 2012

     

 

   

 


 18.2.2012

Po necelém měsíci opět další špatná zpráva. Tentokrát, ve svých požehnaných 16 letech navždy odešla do psího ráje  "Dopíťa". Na to, jaký měla zprvu život těžký, nikdo nedoufal, že se dožije takového věku. Ještě před měsícem lítala s ostatními psy a chovala se jako by byla štěně.

 


12.2.2012         Nové fotografie v sekci Hony


12.1.2012    

Rokoušek nás už nebude nikdy vítat, oštipovat kytky, budit nás každé ráno, nadávat ... když se mu něco nelíbí, krást ze stolu, šmejdit po zemi, lítat po bytě, útočit na návštěvy, ani hlídat a upozorňovat nás na neočekávané návštěvy .... dneska ve 14 hodin  prohrál svůj boj o život :(

 

24.12.2011            


6.10.2011  Letní a podzimní střípky

   

                                                                           Plavání a tréning aportu z Vltavy

   

                                                                      Jedna ze společných fotografií                           Výlet na chatu       

   

                                                                     Přijel k nám na prázdniny Christopher ... a naše holky si z něj hned udělali "lovnou zvěř"

Máme nový zvířecí přírůstek ... viz ostatní zvířena

Nedávno jsme se vrátitli z dovolené v Egyptě. Pár fotografií zde: http://tetk.rajce.idnes.cz/Dovolena_Egypt

 


  8.5.2011     Klubová výstava Českého pointer a setter klubu

                                     Panenské Břežany 5.5.2011

Naše účast byla nad poměry "skromná" - vyrazili jsme s Chancí, Růženkou (Chica), Christopherem, Harianou a Haldirem :). a Odnesli jsme si téměř vše, kromě titulu nejkrásnější pes výstavy ... protože ten museli dát taky někomu jinému wink .

 

Shrnuto a podtrženo:    Christopher: V 1, CAC, KV, BOB      Haldir: Výborný, bezchybný veterán

                                     Chica: V 1, CAC, KV      Hariana: Výborná, bezchybná vetránka

                                     Chance: V 2, Res. CAC


8.5.2011 Klubová výstava Bretaňských ohařů, Konopiště 2011 - Účastnili jsme se s Terkou (náhradní vůdkyně Linda Hodová), Augií a Dopíťou

  

                                                          Zahájení výstavy                            ceny pro vítěze                      načerpání energie před výkonem

 

  

                                                                                "Setkání v červenci"                                                  Therese z Taranky

 

   

                         Augia z Mackovy hory           boj o titul KV                      pro tentokrát "jenom" CAC         boj o nejkrásnějšího veterána výstavy

                                                                           Theresa - V1, CAJC, BOB, BIS              totální únava po výkonu

    


 24.4.2011  Společný snímek po soutěži na MFT Bruntál s uznávaným profesionálním italským drezérem a kynologem Giorgiem Ambrosim

 
 


8.2.2011  Přidány nové snímky z letošní lovecké sezóny. V sekci O nás, podsekce Hony.22.11.2010     Toho dne se vydala ve věku nedožitých 15 let na svojí poslední cestu do psího ráje Enrieta. Pevně věříme, že si nyní užívá věčného lovu v psím nebi.

 


27.9.2010   Jeden snímeček za všechny z naší filmařské práce - natáčení nové pohádky Zdeňka Trošky - Čertova Nevěsta


25.5.2010 Pár skupinovek:      

                                               Dvě generace Irských setrů a jedna zástupkyně generace Bretaňských ohařů

                                                                      

 8.5.2010 Opět jsme se po roční odmlce zúčastnili Jarního poháru pointer-setter klubu a s fenkou Chance jsme se umístili v první ceně se 198 body/4 nos. A protože byla nejlepším Irským setrem, dostala zvláštní ocenení - pohár Ireny Rafalské. Takže se k nám opět po roce vrátil :) .

 
  
 
 

1.5.2010  Špoluchaná :)       

   

                                                                                                                                               Kožichy usušit !!!

 

                   

20.- 25.4.2010  Jsem se zúčastnila Mezinárodního fieltrialu v Bruntále s fenku BO s Augií z Mackovy hory

                        zahraniční účastníci + Navrátilovi

   

společné vystavení

    

                                                                                                          jedna ze slavnostních večeří         účastníci před loveckým salonkem       

   

 zemský ráj to na pohled, ... 

 

 

1.4.2010    


10.3.2010  Pár snímků z odpolední vycházky našich "něžných" psích slečen.
     

8.3.2010   Trocha historie - "Svoboda" 14.ledna 1986 - Článek o chovu irských setrů mého otce.  (Omluvte prosím zhoršenou kvalitu obrazu)

 


1.2.2010   Po neúspěšném spojení Duny s italským Axsisem jsme se na podzim opět pokusili o spojení, tentokrát však s českým psem Odinem z Taranky. 

                 Nakonec se vše podařilo a jako opožděný dárek k Vánocům se v noci z "Božího hodu Vánočního" na "Štěpána" narodilo císařským řezem (pro poměrně velkou velikost) 6 štěňat - 2 pejci a 4 fenky. Z Duny se stala nad očekávání zodpovědná a pečlivá matka. Štěňátka se mají čile k světu a již začali objevovat krásy sněhové nadílky.

 
 

Duna

 
 

"Opožděná nadílka"

  

 Odin z Taranky

                               


 1.1.2010                                             

 

 

18.10.2009                                         


 27.8.2009 Blíží se nám 1. narozeniny našich psích holek. Už 13.9. :)


 

28.5.2009  Další fotografie štěňat: tetk.rajce.idnes.cz/stenata_Gabina_-_od_Ch_2._cast/ 


20.5.2009 Naše "miminka" už postupně plavou v řece.


10.5.2009 Duna se úspěšně poprala na výstavě na Konopišti s ostaními a nakonec odjížděla s výsledkem V1, CAC, KV.

 

26.4.2009 Duna byla nakryta psem z Itálie (Axsi). Je to pes s výbornými výsledky v oblasti exteriérové i pracovní. Tak držíme palce, aby to vyšlo.

 
 
 

26.3.2009Snažíme se postupně pokročit s výchovou a "výcvikem" k absolutnímu osamostatnění všech 3 feneček IS.

Navíc se nám před nedávněm vrátila domů Augia, která odchovala úspěšně svůj 1. vrh štěňat ... k odchovu si jí vzali příbuzní do Bystřice.


Dne 13.9.2008 se nám narodila šťěňátka - 3 fenky a 1 pejsek.

Matka: Gábina Bohemis Victoria

Otec: Chán z Bolešínské hůrky

Dnes již poněkud povyrostli, takže zde přinášíme pár střípků, z jejich života (od narození po současnost) :)

                                                                                                 Matka                                        Otec
 Matka Otec
 
                      Relax                                               Čtyři uzlíčci                                       První pevná strava                       Lovecké vlohy                          
     
                Pauza po dlabanci                              Už nám povyrostli                                 Já tě zašlápnu                                  Portrétky                     Venku s mámou
     
      První z pokusů aportu                       Takto má správně pes přiznávat            Miminka - ta s obojkem                         Socializace v bytě
     

Mnoho dalších fotografíí štěňat naleznete zde: tetk.rajce.idnes.cz/stenata_Gabina_-_od_Ch_1._cast/

Dne 25.2.2009 jsme zkoušeli s "miminkama" vrozený chuťový aport. Nejenom nás mile, ve svém věku, překvapily všechny tři fenečky, které jsme si nakonec nechali :)

 Růženka                                     Chance                                    Chérie
   
 

 Tetka Copyright ©

 

 

TOPlist